top of page
Restaurace Na Marjánce
Moderní prostory restaurace Na Marjánce, které byly zrekonstruovány v roce 2007 a slouží původnímu účelu lze využít k rozmanitým akcím.
Jsme schopni zajistit Vám např. cateringové služby, svatby, rauty, firemní akce, módní přehlídky, eventy, konference, semináře, včetně zábavních programů, tanečních party a v neposlední řadě narozeninové a další oslavy.
Bar

 

Barová část restaurace Na Marjánce nabízí 24 míst k sezení. V našem menu naleznete mnoho druhů alko a nealko nápojů, na přání a dle našich možností Vám rádi připravíme míchané drinky a další speciality.

Restaurace

 

Prostory restaurace nabízejí přístup skrze bar a nebo hlavní branou přes zahrádku. K dispozici máme v této části 56 míst k sezení, tradiční stolky jsou na krajích místnosti doplněny o kóje, které zajišťují větší soukromí a pojmou až 6 osob.

Salónek

 

Nabízí kapacitu 25 až 30 míst k sezení a je vybaven vlastním barem. 

Salónek je též vybaven dataprojektorem, plátnem a reproduktory, je tedy mj. vhodný k firemním školením, oslavám narozenin, pro třídní srazy, atd...

 

Prostory salónku hlídá naše věrná společnice 20. letá želva Ája.

Historie

 

Historická budova Na Marjánce sloužila od roku 1808 jako zájezdní hostinec (základní kámen 1799) a nese své jméno po hostinské Marii Zemanové (později Černé) známé svou dobrosrdečností. V roce 1870 koupil zavedený podnik Jan Tellinger (byl v letech 1886-1890 břevnovským starostou), který jej později předal svému synu Josefovi. V objektu byla záložna, na jejím místě později hotel, lokál, výčep, bufet, řeznický krám a výrobna, zahrádka s krytým kulečníkem a především velký taneční sál s jevištěm a galerií.

Zdejší taneční zábavy byly hojně navštěvované civilisty i vojáky. Mezi známé osobnosti, které objekt navštěvovaly patří například Karel Hašler (píseň - Na Marjánce, Na Marjánce tam se baletí, facka přiletí, druhá vzápětí, frajer odletí….) a Jaroslav Seifert, který se „Na Marjánce“ zastavil vždy, když byl na Břevnově. Velmi oblíbená zde byla představení profesora Skupy se Spejblem a Hurvínkem. Za druhé světové války byla Marjánka využívána jako kanceláře a sklad uhlí. V roce 1949 byl objekt vyvlastněn a převzal ho RaJ (Restaurace a Jídelny), který v roce 1957 restauraci zrušil. Od té doby zde byl provozován pouze bufet, podnik v té době vlastnil Elektropodnik. V roce 1991 byl objekt vrácen původním majitelům. Od roku 2007 slouží po celkové rekonstrukci původním účelům.

Restaurace na Marjance.jpg
logo oranzove_edited_edited.png
bottom of page